SamoPlesi.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SamoPlesi.com

plesi, komentiraj, savjetuj....
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
super salee




Broj postova : 23
Registration date : 13.02.2008

SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Empty
PostajNaslov: SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!   SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Icon_minitimeuto vel 10, 2009 2:14 am

UVOD


Urbani plesni stilovi prvi se puta u Hrvatskoj javljaju počekom osamdesetih godina kada se pod krinkom „breakdance“ i „electric boogie“ ubacuju svi plesni koraci koji su bili dostupni, a barem su malo vezani za hip hop kulturu. Naime, zbog velike zablude u terminologiji koja se dogodila prvenstveno u Americi, a zatim i u ostatku svijeta, uzrokovane uplitanjem medija kao što su televizija i film koji su provukli tu plesnu subkulturu u mainstream trend, dolazi do pogrešne edukacije i svi se stilovi trpaju u jedan koš pod terminom „breakdance“. Od sredine do kraja 80-ih, hrvatska urbana plesna scena pod terminom break dance zamire i nekoliko se godina ne pokazuje kao aktivni dio hrvatske plesne scene. Ipak, nekoliko entuzijasta početkom 90-ih počinje sa oživljavanjem te kulture koja do sredine 90-ih uzima novi zalet i obuhvaća cijelu Hrvatsku.
No neke se stvari nisu promijenile. Većina plesnih škola otvara tečajeve breakdancea i hip hopa po starom principu i polaznicima nudi zastarjelu edukaciju. Rezultat toga je današnja poveća plesna scena koja ne zna apsolutno ništa o povijesti, razvoju, karakteristikama i razlikama plesnih stilova unutar plesne subkulture, osnovnih koraka i razumijevanja glazbe vezane uz kulturu.
Informatizacijom i lakšim pristupom internetu, ljudima se u hrvatskoj otvara mogućnost lakšeg pristupa informacijama koje bi im pomogle u njihovoj plesnoj edukaciji, no oni to, u skladu sa ostatkom svijeta, preskaču i prate samo trenutne plesne trendove, ne razmišljajući kako su ti isti ljudi vani imali jedan segment plesne edukacije koji im je pomogao da dođu do tog nivoa na kojem su danas.
Ipak, nekoliko entuzijasta ulaže veći dio svog vremena i novca kako bi skupljali video materijale koji će im pomoći i putovali na inozemna natjecanja, seminare i radionice na kojima uče sve što bi trebali znati o cjelokupnoj kulturi, od osnovnih koraka, preko povijesti i razvoja kulture, do kreiranja vlastitih plesnih koraka i kompliciranih plesnih izvedbi. Samim time, ti isti ljudi uviđaju koliko je plitko i nekvalitetno plesno znanje koje se prenosi mlađima u Hrvatskoj. Većina plesnih klubova i grupa ili ne ulaže u edukaciju svog voditeljskog kadra ili ulažu na krivi način.
Naime, već smo godinama svjedoci dovođenja plesača iz inozemstva koji nam na svojim radionicama za velike iznose novca prezentiraju samo svoj finalni proizvod u obliku koreografije, ne objašnjavajući pritom ljudima što su oni sve učili i kako su razvijali svoj plesni stil. Urbani plesni stilovi su ionako u svom originalnom izdanju individualni plesovi, a ne grupne koreografije koje su zapravo proizvod komercijalizacije tih plesova u video spotovima, filmovima, koncertima i sl. Rezultat radionice bi trebao biti promijenjeni i poboljšani način razmišljanja u kreiranju svog stila te povećanje razine kreativnosti, a ne monotono praćenje unaprijed iskreiranih pokreta neprilagođenih plesnom iskustvu polaznika.
Kako to promijeniti? Kada bi plesači kroz učenje o povijesti i glazbi, osnovne korake i jednostavne rutine stekli pravi način razmišljanja i time dobili pravu plesnu podlogu i edukaciju, tada bi te radionice pomogle jer bi ljudi lakše shvaćali kako se dolazi do određenog stupnja i svaka od tih radionica bi im pomogla da neku malu sitnicu poprave u svom plesu. Ovako, samo se stvara kontraefekt i prekompliciranim koreografijama se ograničava plesnost i kreativnost svakog plesača, jer se oni u tom trenutku samo trude pohvatati prezentirano.
Stoga se nekoliko domaćih, kompetentnih ljudi okupilo oko ovog projekta plesne edukacije, koji bi svojim radionicama, predavanjima i seminarima pružio svima zainteresiranima znanje koje su preskočili u svojoj plesnoj naobrazbi, stvorio im podlogu za daljnje eksperimentiranje i učenje na domaćim i inozemnim radionicama, kreiranje vlastitog stila plesa i pomogao im da od plesa dobiju ono što bi ples i trebao donijeti svakom plesaču: zadovoljstvo, sreću i zabavu.

Program obuhvaća plesnu edukaciju u nekoliko plesnih stilova: breaking, popping, locking, hip hop (old school i newstyle) i house, a sastoji se od predavanja i radionica kroz koje ćete naučiti sve o povijesti, razvoju i kulturi urbanih plesnih stilova, osnovne korake, varijacije i kreiranje jednostavnih rutina, shvatit ćete na kojem principu se prati glazba na koju se pleše, kako se slažu kompleksniji plesni pokreti, te kroz kreativne vježbe i spajanje svega što znate naučiti što je freestyle, jedna od najbitnijih karakteristika urbanih plesnih stilova.




Radionice će se odvijati u 4 razine za svaki pojedinačni stil plesa:

Razina 1:

a) Povijest, razvoj i kultura urbanih plesnih stilova (predavanje)
b) Elementi glazbe i pokreta, brojanje i prepoznavanje ritmičkih i
glazbenih promjena (interaktivno predavanje)
c) Osnovni koraci 1 (radionica)


Razina 2:

a) Osnovni koraci 2 (radionica)
b) Varijacije koraka, smjerovi i načini kretanja
(interaktivna radionica)
c) Kreiranje lakših rutina kroz povezivanje koraka
(interaktivna radionica)


Razina 3:

a) Kako slušati glazbu i prepoznati važne akcente u pjesmi
(predavanje)
b) Prilagođavanje pokreta glazbi, naglašavanje glazbenih
akcenata pokretom (interaktivna radionica)
c) Kreiranje kompleksnih pokreta prilagođenih glazbi
(radionica)


Razina 4:

a) Kreativne vježbe, scenski nastup (interaktivna radionica)
b) Battle, ponašanje i stav (interaktivna radionica)
c) Freestyle (interaktivna radionica)

MASTERCLASS MENTORI:


SAŠA KRNETIĆ (Super Salee) - breaking i hiphop (old school i newstyle) -

SEAD KUKURUZOVIĆ (Lord Tweex) - breaking i popping -

IVAN VUKOVIĆ (Chorba) - breaking i locking -

VEDRANA GRČIĆ (Thickness) - house i hiphop (old school i newstyle)-



Svima zainteresiranima će na zahtjev biti poslani životopisi svih predavača putem e-maila.

Program traje 4 mjeseca (svaka razina jednom mjesečno), te će se za sve zainteresirane pojedince provoditi u organizaciji „Soul Union Masterclassa“, dok će se zainteresiranim plesnim klubovima, grupama i organizacijama posebno predavati po rasporedu koji će se naknadno dogovarati u skladu sa njihovim potrebama i mogućnostima. Svaka pojedina razina predaje se u terminu od 3 sata po pojedinačnom stilu plesa. Može se izabrati plesni stil i razina predavanja koji želite učiti, iako preporučamo prolaz kroz sve četiri razine kako bi se dobila cjelokupna edukacija u plesnom stilu koji vas interesira. Moguće je i educiranje u nekoliko plesnih stilova.

Cijena predavanja po plesnoj razini za pojedince u organizaciji „Soul Union Masterclassa“ :

90 kn – 1 plesni stil
160 kn – 2 plesna stila (80 kn po pojedinom plesnom stilu)
210 kn – 3 plesna stila (70 kn po pojedinom plesnom stilu)
240 kn – 4 plesna stila (60 kn po pojedinom plesnom stilu)
250 kn – 5 plesnih stilova (50 kn po pojedinom plesnom stilu)

Cijene za plesne grupe, klubove i organizacije po dogovoru sa voditeljima istih.

Obavijest o prvom terminu predavanja u organizaciji „Soul Union Masterclass“ USKORO!!!
Kontakt za upite i prijave: sasa@hiphop-art.com
[center]

P.S. molim moderatore da ne zaključavaju topice kakvi kod postovi bili, svako ima svoje mišljenje, pa neka tako i bude...
[Vrh] Go down
super salee




Broj postova : 23
Registration date : 13.02.2008

SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Empty
PostajNaslov: Re: SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!   SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Icon_minitimeuto vel 10, 2009 2:35 am

Deda, ovo je moj jedini odgovor tebi na onaj comment, pa ću se zadržati u granicama dobrog ukusa..

Ne znam ja otkud tebi ideje o mom nagovaranju... ja nisam ni znao da ih i imaš, što me čudi jer imaš moj broj telefona...

Smiješno je da tako pričaš o meni, a ja ti osobno dolazim na radionice..

Isto je tako smiješno da pričaš nešto o mojim članovima što nije istina jer ja nikada ne sugeriram svojima ništa, nego im bacam ideje kad čujem da se nešto događa,a oni imaju dovoljno mozga da sami prosuđuju što im se sviđa, a što ne. U tvom slučaju, jedna mogućnost u kojoj sam ja "kriv" za nedolazak mojih članova je ta da im nisam rekao..jer, očito, nisam znao...
Imaš moj broj... prije si me kontaktirao kad ti je trebala gaža, ne znam zašto se sad to nije dogodilo.. Uostalom, često oni znaju nešto i prije mene... imaju ti i oni internet...

Postoji i druga mogućnost, a to je da im se možda jednostavno ne sviđa to što ti radiš jer te i moji članovi već dugo gledaju i znaju tvoj rad. I to je u redu, ne moraju ni svi doći na ovaj session, siguran sam da neću javno prozivati druge voditelje zbog svojih kompleksa i malog odaziva...tko voli, nek izvoli...

A ja ću po starom... kada imam problema sa nekim, rješavam to s njim na kavi i oči u oči, a ne nekakvim glupavim javnim istupima... Pa, eto...čujemo se za kavu...

Neću se ni obazirati na ono da sam "licemjeran" i da ti je netko tko ima veze sa mojim klubom rekao takve stvari jer ja znam kakav odnos imam sa njima i što im govorim, pa znam da pričaš gluposti... provjeri svoje izvore!!
[Vrh] Go down
Deluded

Deluded


Female Broj postova : 65
Registration date : 30.03.2008

SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Empty
PostajNaslov: Re: SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!   SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Icon_minitimeuto vel 10, 2009 4:10 am

bilo bi super kad biste što prije odredili termine i objavili ih ovdje jer nema smisla da se uopće prijavljujem ako ne mogu doći.
a pogotovo bi bilo super kad bi se radionice održavale vikendima Very Happy

inače, odličan koncept, sretno sa realizacijom! Smile
[Vrh] Go down
ritamulice

ritamulice


Male Broj postova : 270
Age : 53
Location : Zagreb
Job/hobbies : Plesni Koreograf
Registration date : 21.02.2008

SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Empty
PostajNaslov: Re: SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!   SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Icon_minitimeuto vel 10, 2009 5:34 am

...


Zadnja promjena: Deda; uto vel 17, 2009 5:39 am; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Lord Tvidža




Broj postova : 102
Registration date : 14.01.2008

SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Empty
PostajNaslov: Re: SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!   SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Icon_minitimeuto vel 10, 2009 9:56 am

Pa i nije baš preslika jer ti tamo nisi imao "house", "popping" sam ja trebao voditi ali nisam jer sam bio bolestan, čudno mi je da među voditeljima koje si zvao nisi spomenuo Matka koji ti je bio i odradio "locking" a i tvoj nije bio ovako studiozno najavljen kao tekst gore koji su, uzgred budi rečeno, napisali sam Sale uz Peeweejevu pomoć, na više levela uz toliko odrađenih sati. Pa meni sad nije jasno čemu ta tvoja reakcija i zaključavanje prvog topica, to nisam baš skužio, ali ne kužim ni ja sve. Ovo drugo ćeš riješiti sa Saletom jer ja o tome ne znam ništa pa bi bilo neobično da se miješam u to. Ako i je istina i u kojoj mjeri, pa nije to nitko javno pisao nigdje kao ti ovo na forumu, mogao si PM Saletu poslati i sve to iznijeti i u PM ga poslati ako treba. Ovo nije način, to najbolje znam ja, bivši krvnik sa raznih foruma koji je svašta pisao a sad mislim da ništa od toga nije bilo ni nužno i potrebno iako podržavam ovakove rasprave jer su tako forumi posjećeniji i zanimljiviji, ma koliko mi šutjeli o tome. Ja bi radije uvijek provjerio šta trebam pitavši izravno ljude za koje sam nešto čuo a ne jer sam čuo od nekoga. Jer kontekst uvijek ispadne drukčiji kad se nešto prepričava. I ja svašta čujem da pričaju o meni, no sve dok to meni nije nitko rekao ne dira me. Više ne. Je prije, sad mi se više neda, na moju sreću. Prestar sam za ta sranja pa se čudim zato sad malo tebi koji si još stariji od mene.
Ja osobno i sobno s tobom ne želim u nesporazum jer te jako cijenim Deda, to ziher znaš i sam, ali to sa "preslikom" ti i nije baš.. Nitko nije ni napisao da voditelji koje si ti imao nisu kompetentni, to si ti sam zaključio, valjda. Nisi ni ti rekao da ovi ovdje među koje spadam ja nisu, ali šta se tiče samog znanja o samoj povijesti i teoriji urbanih plesova, koliko god to tebi bilo prepotentno, o breakingu najviše zna Peewee (koji je uzgred budi rečeno Elvisa i neke njegove klince edukacijski učio "footwork drills" - op. a.); Sale je JEDINI Hrvat koji je učio o b-boyingu na izvorištu u New Yorku i zna puno o hip-hop/newstyleu iako se nikad nije baš puno natjecao, ali ga ja osobno smatram puno kompetentnijim od Spinde koja mi je kolegica koja vodi u "LiberDanceu" prije mene, pa neću da se misli da ja mislim da je loša u svome, ali u odradi ovoga bolja od Saleta nije ziher; o Vedrani i njenom djelovanju ne trebam ništa pisati jer cura pleše od polovice 90ih a popping tu ni ne zna nitko osim mene i Matka. Žaper radi dobar posao u Osijeku i s time i to je to. Nismo baš za van možda, ali tu boljih nema. Možda još netko iz Splita za hip-hop/newstyle i Vlado za neki napredniji metafizički "workshop" o b-boyingu. To govorim na temelju toga KOLIKO KONSTANTNOG ISKUSTVA kao voditelji imamo, bez pauza i ičega. JER ZNAŠ I SAM DA NIJE ISTO BITI DOBAR PLESAČ I DOBAR TRENER/VODITELJ. Ima onaj nogometni trener, nemrem se sad sjetiti prezimena u ovom trenu, koji je među najboljima u svijetu a čovjek nije nikada igrao nogomet? Iako to nema veze s ovom temom. Možda je prepotentno, možda nije, ali ja sam svejedno napisao. Tako da nije baš isto. A kako će nama biti, ne znam, vidjećemo. Možda uspije, možda ne, tko zna?
Nemoj ovo shvatiti kao napad jer meni to nije nakana, kako god ti potonji tekst gore zvučao, sa mnom ne trebaš na kavu jer em mrzim sjedenje na kavama em nemam ništa protiv tebe, dapače. Ovo pišem samo radi tvoje usporedbe sa preslikom. Početna ideja možda je ista, ali o njoj ja i Sale pričamo odavno prije tih tvojih radionica, samo smo dugo to pripremali, ali kako bi to bilo tko znao? Pozz Deda! Smile
[Vrh] Go down
ritamulice

ritamulice


Male Broj postova : 270
Age : 53
Location : Zagreb
Job/hobbies : Plesni Koreograf
Registration date : 21.02.2008

SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Empty
PostajNaslov: Re: SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!   SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Icon_minitimeuto vel 10, 2009 12:58 pm

...


Zadnja promjena: Deda; uto vel 17, 2009 5:41 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Lord Tvidža




Broj postova : 102
Registration date : 14.01.2008

SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Empty
PostajNaslov: Re: SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!   SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Icon_minitimeuto vel 10, 2009 3:04 pm

Ma sve OK Deda. Kužim ja i Tebe, svi mi planemo katkad, htjeli ne htjeli, nažalost. To sa Saletom buš, nadam se, riješio. Imao sam i ja svojedobno sličnih problema s njime ali sam to odavno riješio i sad nam je odnos super, na sreću. Pa vjerujem da ćeš i ti to uspjeti jer takve stvari ne trebaju nikome, a kamoli sceni ako ju tako smijem nazvati, i ljudima koji bi željeli biti dio iste. Nadajmo se da će ubuduće biti bolje. Ja sam po prirodi pesimist i skeptik, ali ako skroz maknem taj tračak nade glede takovih stvari, čemu onda i ovo naše i Tvoje i Kirbyjevo i čije god? Treba pokušavati, i pokušavati, i pokušavati. To tu sporo jako ali. Tebi svaka čast jer ti si svoje ljude doista oduvijek poticao da idu na radionice drugih, nisi bio zatvoren s te strane. Kad bi svi takvi bili.. Haug!
[Vrh] Go down
Nives




Broj postova : 21
Registration date : 17.12.2007

SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Empty
PostajNaslov: Re: SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!   SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Icon_minitimesri vel 11, 2009 12:52 am

samo me zanima: kada i gdje??
[Vrh] Go down
Lord Tvidža




Broj postova : 102
Registration date : 14.01.2008

SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Empty
PostajNaslov: Re: SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!   SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Icon_minitimesri vel 11, 2009 1:51 am

MORE INFO CUMMING SOON! Very Happy
[Vrh] Go down
super salee




Broj postova : 23
Registration date : 13.02.2008

SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Empty
PostajNaslov: Re: SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!   SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Icon_minitimečet vel 12, 2009 3:45 am

Nives je napisao/la:
samo me zanima: kada i gdje??

Pa sve zapravo počinje krajem veljače ili početkom ožujka. Prvi će masterclass biti u Zagrebu, ali ponudu smo dali i drugim klubovima iz drugih gradova pa će vjerojatno i to negdje zaživjeti, a i ovdje stoji svima koji bi je htjeli vidjeti u prostorima svog kluba ili plesne grupe. Termini će uglavnom biti vikendom preko dana..
[Vrh] Go down
Sponsored content





SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Empty
PostajNaslov: Re: SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!   SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Deda, čitaj reply!!!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» SOUL UNION MASTERCLASS !!!!!!!!!!! Projekt napokon krece !!!
» Quick reply
» ROCK YA SOUL SESSION funky bboy mixtape
» Groove Days with Soul Sweat Crew in Osijek

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
SamoPlesi.com :: O plesu :: Natjecanja i događaji-
Forum(o)Bir: